Чим утеплити будинок?

Втрата тепла через стіни становить близько 40%. Щоб заощадити на опаленні, проводиться утеплення стін.

 

На ринку теплоізоляційних систем є безліч варіантів матеріалів, що утеплюють. У цій статті розглянемо основні їх різновиди та характеристики, на які варто звернути увагу.

Утеплювачі для будинку відрізняються безліччю характеристик. Залежно від них застосовуються до різних типів конструкцій та в різних умовах. Основні характеристики:

Паропроникність - здатність утеплювача пропускати водяні пари, не залишаючи їх усередині приміщення, щоб уникнути вологонагромадження. Чим вище показник паропроникності, тим більше випарів проникає назовні.
Теплопровідність – що менше коефіцієнт, то вище теплоізоляційні властивості.
Щільність матеріалу – від неї залежить теплопровідність та рівень ізоляції.

Умовно теплоізоляційні матеріали поділяються на природні та штучні. До природних утеплювачів належать: солома, тирса, коноплі, льон, мох та інші матеріали природного походження. В основному вони використовуються для будівництва екодомів.

Штучні матеріали поділяються на:

пористо-волокнисті (мінвата, скловата, базальтове волокно),
полімерні (пінопласт, екструдований пінополістирол, спінений поліетилен),
рідкі (ековата, пінополіуретан, піноізол),
сипучі (керамзит, вермикуліт, глина з тирсою) і т.п.

Пористоволокнисті матеріали добре пропускають пару і, завдяки цьому, підходять для будь-яких стін. Вони негорючі, добре поглинають звук, і їх не їдять гризуни. За ціною займають середню позицію. 

При цьому вони мають низьку міцність, руйнуються з роками і сповзають вниз. Також відкриті пори потребують захисту від вологи.

 

Полімери краще зберігають тепло, легші та довговічніші, не бояться вологи. Шкідливі речовини виділяють у малих кількостях– також при нагріванні. Пінопласт – найдешевший варіант утеплення.

Вологонепроникність таких матеріалів має дві сторони. Ними можна утеплювати фундамент, цоколь, підвал. При цьому не можна обшивати дерев'яні конструкції, оскільки це призведе до загнивання. При використанні всередині приміщень необхідно передбачити хорошу вентиляцію. 

З прямих недоліків – вони бояться високої температури, руйнуються від прямої дії бензину, ацетону, розчинника. Неефективні для звукоізоляції. Їх також гризуть миші.

 

Рідкі полімери–ефективні та довговічні, не виділяють шкідливих речовин, підходять для різних матеріалів. Утеплення ними виконується швидко. Основний недолік– висока ціна.


Насипні утеплювачі – екологічні, негорючі, довговічні. Однак мають високу теплопровідність, велику вагу та пристойну вартість. Насипаний шар (крім глини) також легко продувається вітром.

Технології утеплення

Виділяють три основні технології утеплення фасадів:

Мокрий метод – полягає у нанесенні фінішного покриття – штукатурки.
Сухий метод – коли утеплювач фіксується на стіні клеєм та монтажними парасольками.
Колодяжний метод - формується багатошарова стіна. Найчастіше використовується сипучий утеплювач та зовнішня стіна із цегли.

На закінчення виникає логічне питання – можна обійтися без утеплення будинку? Можна, можливо. 

Залежно від регіону, кліматичних особливостей, конкретного будинку, матеріалу стін це може бути економічно недоцільним. Більш оптимальним рішенням може бути перегляд матеріалу стін, вкладення в якісні склопакети, двері, систему вентиляції  та обігріву. Таке рішення має ухвалюватися на підставі точних розрахунків, для яких краще залучити професіонала.

 

Виходячи з різноманіття утеплювачів та їх актуальності залежно від конкретного будинку та зовнішніх умов, технологій утеплення, можна дійти невтішного висновку, що універсального утеплювача немає. Тому найкращим рішенням буде індивідуальний розрахунок експертами будівельної компанії, якій можна довіряти.

Напишіть або зателефонуйте нам і ми із задоволенням проконсультуємо Вас за бажаним стилем, а також складемо для Вас індивідуальний дизайн-проЄкт.
BELVEDERE