Що враховують дизайнери під час планування електрики?

Дизайн-проект квартири має на увазі не лише красу зовнішньої оболонки. Будь-яка естетика, будь-який дизайн перетвориться на “декор” якщо вона не виконує свою функцію. Головна функція дизайну – забезпечувати непомітність комфорту, функціональність, безпеку простору та ергономічність кожної деталі.
Електропроводка здається лише одним з аспектів планування дизайну, але насправді саме професійний підхід у даному питанні, визначає - чи буде приміщення комфортним, безпечним, функціональним, або замовнику доведеться перетворитися на декоратора, якому потрібно приховувати помилки дизайнера.

Розведення електропроводки у квартирі: що таке план електрики?

План електрики передбачає докладну схему розміщення світильників, вимикачів, схему підключення електроприладів.
Якісний дизайн-проект, як правило, привертає увагу чистотою організації простору та продуманістю деталей. Однією з обов'язкових умов такого результату є наявність плану електрики.
Він важливий тому що організовує правильну роботу фахівця, дозволяючи уникнути помилок (наприклад, нелогічного розташування розеток та вимикачів). Знаючи навантаження на електромережу, можна правильно підібрати захисні прилади, такі як трансформатор, стабілізатор і т.д..  

План розведення електропроводки у квартирі: вимикачі та розетки

Обов'язкові до вказівки у плані, типи вимикачів (настінні, клавішні, поворотні)

Типи вимикачів прив'язують у кресленні до певних стін і обов'язково позначається стрілками, до якого приладу який із вимикачів відноситься.
Наступний етап: планування розташування приладів та розеток. 

Розробка дизайн-проекту електрики:
питання дизайнера

Дизайнер, перед початком розробки дизайн-проекту електрики, поставить вам такі питання:

У вас є діти? Скільки їм років? (Це питання відноситься до рівня розташування розеток та вимикачів, а також до безпеки)
Де планується розташування робочої зони?
Чи працюєте ви вдома, і який у вас графік.
Які електричні прилади плануються у кухонній зоні?
Чи читаєте ви перед сном?
Чи відрізняються час ранкового підйому у вашій родині.
У якій зоні квартири (кухня чи вітальня) найчастіше збирається ваша сім'я разом, чи ви найчастіше приймаєте гостей?

Особливості функціональних зон

Важливо враховувати різницю в пріоритетах, залежно від різних зон. Наприклад, якщо робоча та спальна зона мають на увазі комфорт та функціональність, то дитяча та ванна кімнати – це завжди в першу чергу про безпеку.
Також, враховуйте, що якщо спальна зона часто трансформується в дитячу, то кухня та ванна - стаціонарні, і змінюють свій функціональний план рідко.
Тому безліч нюансів, пов'язаних з кухнею та ванною, важливо продумати до того моменту, коли вже буде виконано розведення електропроводки в квартирі.

У разі проектування освітлення у передпокої, слід передбачити кілька сценаріїв.
Один з можливих варіантів: сильне верхнє світло скомбіноване з точковим освітленням, м'яким підсвічуванням стін. Можливість регулювання напрямку освітлення може бути корисною під час підсвічування картин, скульптури та елементів декору.
Також, у передпокої важливо звернути особливу увагу на правильне підсвічування ростового дзеркала. Необхідно уникнути контрастності тіней на обличчі того, хто дивиться.

Якщо хтось із мешканців квартири прокидається і йде значно раніше за інших, як правило, щоб уникнути ризику розбудити інших, робиться висновок для світильника на столику в передпокої.

Підключення приладів

Повертаючись до плану розведення електрики, важливо згадати, що розташування всіх висновків слід вказувати заздалегідь.

Розетку від бойлера виводять на невелику відстань убік від самого бойлера.
Важливо враховувати, що розташування приладів на кухні змінюється рідко, і прив'язка розеток до приладів, тут - обов'язкова.
Передбачте запасну кількість розеток.
Обов'язково наперед визначтеся, чи є у вас бажання створити розумну систему вдома. Монтаж звичайної електрики від такої системи відрізняється прокладкою кабелю. Замінити одну систему на іншу – буде непросто та фінансово затратно.
Не забудьте зробити електровиведення під кондиціонер.
Розетки, як правило, встановлюють на висоті 30 см від підлоги. (У випадку з кондиціонером - на відстані 30 см від стелі). Вимикачі-на рівні опущеної руки. Не варто переживати, якщо ці елементи знаходяться в зоні видимості. Багато варіантів дизайну і вимикачів і розеток, дозволяє включати їх в дизайн інтер'єру, без шкоди загальної естетики.
Звертайте увагу на матеріал вступного кабелю у вашому електролічильнику Якого перерізу та в якому він стані. Це визначить сумарну потужність електроприладів у квартирі.
Як правило, рішення продублювати вимикачі всіх контурів в обідній зоні завжди виграшне. Ви можете регулювати світло навколо, не встаючи через обідній стіл.
Враховуйте, що планування в дитячій кімнаті часто і швидко змінюється, тому є сенс використовувати багато контурів освітлення і уникнути прив'язок до стаціонарних світильників.
Проконтролюйте, щоб скручування було організовано професійно. Замість них має бути пропаювання або з'єднання на гільзі.
Опуски зі стелі – все строго вертикальні та проходять по осі розеток.
Звертайте увагу на матеріал вступного кабелю в електролічильнику вашої квартири (алюміній або мідь). Перетин та стан кабелю також важливі щодо реальної сумарної потужності електроприладів.
Не забувайте про безпеку, встановлюючи для кожного пристрою вологозахищену розетку з кришкою.

Всі ці нюанси мають бути зазначені щодо розведення електрики.

Дизайн-проєкт електрики у квартирі:
як зробити загальну схему

На заключному етапі,  дизайнер створює дизайн-проєкт електрики. Це потрібно щоб уникнути помилок і недоліків у функціональності простору, а й у поєднанні цієї функціональності з естетичним очікуваннями клієнта.

Висновок

Уникнути необхідності додаткових вкладень, дискомфорту від коротких замикань, вимикачів, розташованих “за диваном” та інших незручних ситуацій – можливо. Необхідне планування та контроль всього процесу - професіоналами.
Максимально докладний, зроблений експертами план розведення електрики, спростить процес ремонту та дозволить уникнути щоденного дискомфорту від непродуманих дрібниць. Ціле складається з деталей, тому такі “дрібниці”, як вимикач або відсутність розетки в потрібному місці мають значення.

Напишіть або зателефонуйте нам і ми із задоволенням проконсультуємо Вас за бажаним стилем, а також складемо для Вас індивідуальний дизайн-проєкт.
BELVEDERE