Як доглядати паркет

Незважаючи на велику різноманітність сучасних покриттів для підлоги, паркет залишається затребуваним. Він натуральний та екологічний. Ходити по ньому тепло та приємно. А з урахуванням того, що сучасний паркет має багато декоративних властивостей, він може стати прикрасою будь-якого інтер'єру.

Види паркетних покриттів:

Найбільш поширений вид паркету – штучний. Складається із планок, які кріпляться між собою.
Щитовий або модульний паркет є єдиною основою у вигляді квадрата. На нього кріплять паркетні планки подібно до того, як кріплять штучний паркет.
Художній або палацовий паркет – найдорожчий і найскладніший у виконанні. На ньому створюється складний малюнок за допомогою підбору деревини різних порід.
Паркетна дошка найбільше схожа зі щитовим паркетом - різні шматки натурального дерева кріпляться на основу.
Масивна дошка - виготовляється з цільного дерева, є монолітною конструкцією.

Правила догляду за паркетною підлогою:

Якість паркету залежить від деревини та правильності його укладання. Надалі з його стані позначається рівень догляду.

Важливо знати, що вода – ворог паркету. При попаданні її на деревину остання швидко її вбирає, від чого дошки можуть розбухнути, деформуватися, змінити колір. Тому миється паркет добре віджатою ганчіркою, залишки води одразу ж витираються. 

Мікроклімат приміщення має прямий вплив на паркет. Підвищена вологість діє так само, як і влучення води. При надмірній сухості дошки всихають, у них з'являються тріщини та щілини. Найбільше повітря підсушується під час опалювального сезону. – врятує зволожувач.

Паркет схильний до стирання, тріщин і вм'ятини. Тому для ніжок меблів використовуються повстяні підкладки або спеціальні килимки. Пил і пісок відразу ж забираються. Бажано не ходити паркетом на підборах, а тваринам вчасно підстригати пазурі. Також не використовуються абразивні речовини.


Зазвичай зверху паркет захищається лаком, масляною або восковою сумішшю. Від цього залежать основні правила з догляду та відновлення паркету:

У разі нанесення лакового захисного шару перші 2 тижні проводиться сухе збирання. Далі можна підключати вологу з використанням м'якої тканини без абразивних речовин.
Найкраще використовувати спеціальні клінери для лаку. Для збереження блиску використовують поліроль. При стиранні покриття паркет шліфують, після чого заново покривають лаком.
Паркетні олії не утворюють плівку, а заповнюють пори деревини. Паркет залишається більш відкритим, тому доглядати його потрібно частіше. У разі пошкодження достатньо обробити пошкоджені місця. Відновлюється таке покриття за добу.
Воскове покриття зазвичай використовують разом із масляним. В результаті утворюється тонка, еластична водовідштовхувальна плівка. Спочатку наноситься масляний шар, після нього віск, потім покриття полірується.
Для збереження водовідштовхувальних властивостей восковий шар необхідно періодично оновлювати, а у разі потьмарення – застосовувати полірування.

Догляд за паркетом – кількаетапний процес. Він полягає у відповідності кліматичних умов, акуратному використанні, частому сухому прибиранні, періодичному вологому, захисту та відновленню. Доглянутий паркет радуватиме вас роками– як красивим та статусним зовнішнім виглядом, так і приємними відчуттями під ногами. 

При разробка дизайн-проекта наші фахівці із задоволенням проконсультують вас у виборі покриття для підлоги. Допоможуть з вибором, покупкою, доставкою та якісно встановлять під час ремонту. А також проконсультують з будь-яких питань будівництва та ремонту.

Напишіть або зателефонуйте нам і ми із задоволенням проконсультуємо Вас за бажаним стилем, а також складемо для Вас індивідуальний дизайн-проєкт.
BELVEDERE